PrůSwitch mračen party 2010

Potřetí za sebou a opět v jiném termínu nám to „vyšlo“. Tropický červenec se měl změnit v deštivý právě v den našeho velkého beachového svátku. Všemožné meteoservery hlásily na víkend 24. a 25. července vytrvalý déšť a brutální snížení teplot. Jako amatérští meteorologové tak máme již slušnou bilanci v dlouhodobých předpovědích počasí. „Chcete-li vědět, kdy bude pršet, tak s největší pravděpodobností v čase konání Switch Cupu“, bychom po těchto zkušenostech mohli tvrdit.

Ovšem stejně jako na míč vyhozený do autu nebo zazděný do sítě se nad vše povznášíme a zabíráme stráášnou šponu, aby to nebyl úplně prů… Brojíce proti špatnému počasí, vykoumali jsme akci s příznačným názvem PrůSWITCH mračen party, zatímco Switch Cup se vší parádou přesunuli jsme na datum o čtrnáct dní pozdější.

I když nakonec v sobotu skrápěly písek spíše májové deště, v nichž by nebyl problém turnaj odehrát, většina přihlášených hráčů a fandů nám neměla naše rozhodnutí za zlé. Naopak se všichni projevili jako srdcaři, co (nás) podrží, a dorazili v hojném počtu na party PrůSWITCH mračen. Děkujeme.

Květinová kavárna Barborka v Drahotuších nám od podvečerních hodin poskytla přístřeší pro vytvoření příjemné atmosféry, kde se ladila forma jak pěvecká, tak i úplně jiná. Po nasycení žaludků došlo i na naplnění tekutinami. Ať už těmi, co nabízel tamější bar, tak také symbolickým deštěm, který by náhodou chtěl spadnout znovu 7. a 8. srpna, na náš Switch Cup. Ivetka Afrika, slavící onen večer narozeniny, se propůjčila v rámci svého přacího aktu k symbolickému zažehnání deště. Video napoví více. Pokud 7. a 8. srpna nespadne ani kapka, budeme tento rituál aplikovat pravidelně každý rok.

Ještě před půlnocí, již v ideální formě, přišlo na řadu slibované karaoke. Andrea Boccelli sice nedorazil, ale vystoupily neméně skvělé hvězdy. Mikrofon byl v neustálé permanenci a reprodukoval především české šlágry slavných hitmakerů, došlo ale i třeba na Deep Purple. Atmosféra večera plynule přecházela v nestrukturované veselí, při kterém postupně vyschl i bar, až najednou … bylo světlo.

Pro fotografie z akce pokračujte do galerie.