Scratch Cup 2008

Do třetice to asi vyjít nemělo. Na první i druhý ročník SWITCH CUPu nám počasí přálo z celého srdce, ale letos se udělalo snad nejhnusněji za celé léto. Opustit pískoviště se nám vážně nechtělo, ale nakonec jsme po demokratických volbách přistoupili k plánu B. Tedy vlastně plánu B a C naráz. SWITCH CUP v celé jeho kráse jsme přesunuli na září, ale pro ty, kteří přijeli hrát mixy jsme vyimprovizovali alternativní turnaj, tzv. SCRATCH CUP.

Ten se měl původně odehrát v hranické největší hale (SOU), která disponuje dvěma (nebo snad dokonce i třemi?) kurty na volejbal. Jenže. Když už se něco sere, tak ať je to s plnou parádou. Prakticky zamluvená hala SOU nakonec neklapla, a tak jsme rádi využili azylu házenkářské haly Cementu Hranice. Díky Miro Franku.

Ze 16 přihlášených týmů nakonec dva účast na SCRATCH CUPu odmítli. Na jednom hřišti, které jsme dokonale přetransformovali beachovým požadavkům (jen ten písek chyběl), se tedy nakonec utkalo 14 tříčlenných mixovaných týmů. A to už vyžadovalo opravdu šalamounský herní systém.

Po úporných bojích v různých částech roztodivných pavouků a všelijakých skupin se k souboji o stupně vítězů nakonec propracovali tři domácí a jeden kroměřížský tým.

Snad nejdramatičtější volejbal nabídl zápas o bronz. Nejtěsnějším možným rozdílem nakonec kroměřížští No Name přehráli hranické 2+1 a mohli se tak zaradovat z celkové třetí příčky. O metu nejvyšší svedly souboj 3 kozi a 3BIT. Zde zvítězilo mládí nad zkušeností a zlato tedy připadlo celku 3BIT.

No a potom přišel pravý kulturní vrchol celé akce. Večerní párty u bazénu. Ale protože v hale bazén zatím nemají, konala se Večerní párty za rudou plentou. Lahodný raut, až všechny smysly přecházely, připravil šéfkuchař Karel Blažek a k dobrému trávení zahrál oblíbený hranický kvartet Missing Ten, jenž své bluesrockové vystoupení korunoval coververzí páně Hendrixovy Machine Gun a náležitě psychedelickou státní hymnou.

Takže tak nějak vypadala generálka na letošní SWITCH CUP. Na písku se tedy letos uvidíme až v září. Ale bude to stát za to. A počasí vyjde. I do třetice.

Písku zdar

Výsledková listina

1. 3BIT (Hana Zelová + Michal Gerla + Petr Gofroj)

2. 3 kozi (Iva Andrýskova + Michal Andrýsek + Petr Drábek)

3. No Name (Romana Růžičková + Roman Růžička + Juraj Sýkora)

Pro fotografie z turnaje pokračujte do galerie.