Switch Cup 2007

Switch Cup s pořadovým číslem 2 se konal 4.–5. srpna 2007. Oproti prvnímu ročníku přibylo změn, že by se jích jeden nedopočítal, a tak jsme to raději nezkoušeli ani ve dvou. Ale nemůžeme nezmínit třeba tyto stránky, nové logo a vůbec celou grafickou podobu turnaje nebo podporu od řady sponzorů. Velké díky. Avšak to hlavní se odehrálo v následujících dnech.

Sobota 4. 8. – Bohužel s ohledem na kapacitu areálu a nastavený hrací systém nemůžeme přijmout více než 16 týmů. Tohle omezení se letos stalo některým týmům osudným, když se hlásily a hlásily a přihlásit nemohly, protože už byly sedmnáctí, osmnáctí, atdnáctí v pořadí. A to do turnaje zbývalo ještě 10 dnů. Jak se říká – „Kdo dřív přijde, ten dřív mele“ a jak my – „jestli chcete příští rok mlít, musíte být rychlejší“.

Ale teď už k samotnému průběhu soboty.

Počasí nás opět nenechalo na holičkách, i když bylo maličko chladněji, než se na beach sluší. 16 tříčlenných mixovaných týmů bylo rozděleno do 4 skupin po 4. Po odehrání skupin 2 nejlepší z každé skupiny postoupily do osmifinálového pavouka a 2 horší do pavouka útěchy (tady můžou litovat ti, kteří po neúspěchu ve skupině odjeli). Po napínavém vyřazování se v zajímavém finále nakonec potkaly dva domácí týmy, každý zastupující jednu generaci. V lítém, ale čestném boji nakonec zvítězilo mládí nad zkušeností (viz. vítězové SWITCH CUPu 07).

Poté mohla započít společensko-kulturní fáze SWITCH CUPu, kdy se hráči při konzumaci výtečného rautu mohli (s) plnými ústy podělit o své zážitky a naslouchat či zakřepčit při skvělém vystoupení místní nadějné kapely Missing Ten. Nic než litovat mohou ti, kteří nezůstali. Lehce po půlnoci pak únava zahnala všechny sportsmeny do postelí a spacáků…

Neděle 5. 8. – Při absenci některých týmů, způsobené zdravotními problémy (snad už je vše v pořádku), se nakonec k nedělnímu turnaji mužů sešlo 14 dvojic. Počasí bylo takřka ideální (až na občasné zazlobení větru) a tak nic nebránilo pěknému vyvrcholení turnaje. Po odehrání skupin a většiny pavouka se nakonec ve finále potkal domácí tým (2/3 vítězného týmu ze soboty) a zkušení volejbaloví harcovníci z Přerova, kteří si nakonec zaslouženě odvezli zlato.

Posléze nastoupila ke slovu drahá technika, když jsme se za soumraku mohli pokochat fotografickou úrodou z právě uplynulého víkendu. Ano ano, nic než litovat mohou ti, kteří nezůstali. Jak se říká – „trpělivost růže přináší“ a jak říkáme my – „kdo chce vidět fotky, musí počkat na tmu“. Ale protože jsme hodní a velkorysí, fotky si můžete prohlédnout v naší galerii.

A protože se nikdo nezranil a většina se snad alespoň průměrně bavila, nelze než SWITCH CUP 07 prohlásit za úspěšný. Doufáme, že náš optimismus sdílíte také a projevíte jej nadšenou účastní i příští rok. Budeme se těšit…

Písku zdar

Vítězové Switch Cupu 2007

MUŽI

Vilém Raška + Bob Šponar

MIXY

Hana Zelová + Marek Beneš + Petr Gofroj

Pro fotografie z turnaje pokračujte do galerie.