Switch Cup 2009

Zatím nejdivočejší ze všech byl SWITCH CUP s pořadovým číslem quatro (čti štyry). Ať už na nebi, na písku nebo dokonce ve Switch Baru to pořádně od podlahy žilo. Ale pěkně popořádku.

Obloha se v sobotní den 29. srpna roku 2009 zamračila přísně a cosi si mumlala pod kníry. Jenže. Vždy připraven, říká skaut. A my, jako švarní psohlavci, jsme taky byli redy. V kapse se hlásily do pohotovosti klíče od zamluvené haly, ale nakonec jsme je nechali odpočívat. Ukázalo se, že na SWITCH CUP jezdí prostě jen praví bíčaři srdcaři, kterým voní písek za všech podmínek. V demokratickém hlasovaní si plejéři a plejérky odsouhlasili, že je hala nezajímá a radši budou moknout na písku. Mokli srdnatě. A ještě srdečněji se v herních přestávkách zahřívali všemožnými (samozřejmě jen povolenými) prostředky ve Switch Baru.

Další zvýšení hladiny různých věcí v krvi přinesla dovednostní soutěž. Bunjee running si většina vyzkoušela prvně v životě, ale vítězná Lucka to prostě s provazem, sedákem a lžičkou uměla tak, jakoby už to párkrát dělala.

To už vše pomalu směřovalo do finále (ovšem jen sobotního pavouka, nikolivěk sobotního dne nebo dokonce SWITCH Cupu). Bronzový vypínač si nakonec s hrdostí na krk nechali pověsit hráči z ostravského týmu Bez emocí, kteří si poradili s 2ocasou liškou. Stříbro si odnesl Trest a mixům kralovali Tam ti.

Kdo ale kraloval večerní party, to dost těžko posoudit (čti vzpomenout). Králů a královen tam bylo povícero, dokonce nechyběl ani nějaký Císař. Do plouživého skoku nám nejdřív zabluesovali Missing Ten, potom už se to rozjelo do kosmické rychlosti ve Switch Baru.

V neděli ráno ale byli všichni frisch wie ein Fish. A bylo to potřeba. Šestnáctka dvojic, která se na nedělní část SWITCH CUPu sjela z celé Moravy byla nažhavená. Stejně tak písek, který celý den propékalo srpnové sluníčko.

To moc nesvědčilo domácím hranickým párům, které zjistily, že je třeba na příští rok ještě cosi potrénovat. Nejlíp nakonec zahráli hošani z TJ Klídek, kteří čest Hranic jistili šestým místem.

To v jiném levlu se pohybovala přerovská dvojka Jiné patro. Ta udolala AV Kroměříž, a brala bronz. Finále proti sobě svedlo Skrytou hrozbu a Bulánky. Prvně jmenovaní Přerováci skryli svou hrozbu tak dokonale, že Jakuba s Tačudem z Hlučina neohrozili, a odvezli si stříbrný vypínač. Trofej trofejí – Beach Switch tedy nad hlavu pozvedli přešťastní Bulánci.

Po rozdání hromady cen a srdceryvném loučení se pak ještě dlouho debatovalo ve Switch Baru. A byla to debata věru plodná. Ale o tom zase někdy jindy. Třeba příští rok na turnaji.

P.S. Komu by v rekapitulaci podezřele chybělo jméno dvojnásobného vítěze a tradičního účastníka Našrot, je třeba jej uklidnit. Kluci z Našrot samozřejmě hráli. Jen to nedotáhli až na bednu. Ale zase dali vzniknou jinému prestižnímu ocenění…

Písku zdar

Výsledková listina

MIXY

1. Tam ti – Hana Zelová, Petr Gofroj, Marek Beneš (Hranice)

2. Trest – Pavel Strýček, Markéta Šindelová, Mirek ??? (Hranice, Olomouc)

3. Bez emocí – Vladimír Vašek, Lucie Vykydalová, Vítězslav Lu-Chan (Ostrava)

MUŽI

1. Bulánci – Jakub Jaborský, Tačud (Hlučín)

2. Skrytá Hrozba – Jiří Dvořák, Radim Škvára (Přerov)

3. Jiné patro – Rostislav Remeš, Michal Pospíšil (Přerov)

Pro fotografie z turnaje pokračujte do galerie.