Switch Cup 2010

Vpravdě s plnou parádou oslavil Switch Cup své poloviční kulatiny. Jako prezent dostal nové husto-krutě-ulétnuté logo ve slušivé moderní žvýkačkové růžové, taky nějaké novoty na webu a v neposlední řadě rovnou dvě party. A nakonec i na ten beachvolejbal došlo. Ale pěkně popořádku.

S Jendou Zákopčaníkem a fenami-rosničkami z komečních kanálů prostě defenitivně přestáváme karamádit. Na 24. a 25. července nám totiž jmenovaní i všichni ostatní předpověděli vytrvalý déšť. To nás zamrzelo, páč na bahení zápasy jsme zrovna chuť neměli. Jako kovaní improvizátoři jsme se ale nenechali zaskočit a díky žhnoucímu plameni v srdci jsme s potem ve tváři vytepali během pár hodin náhradní plán. Switch Cupu jsme k narozkám nadělili mladistvě energickou PrůSWITCH mračen party a turnaj jsme v kalendáři přesunuli o dva týdny vpřed.

V soudný víkend 7. a 8. srpna už to vypadalo s počasím o něco přijatelněji. Všichni navíc disponovali optimálně vyladěnou sociálně-mentálně-fyzickou výkonností, a nic tak nebránilo vrhnutí se do závějí písku.

Po vydatné snídani se čtrnáctka smíšených trojic pustila do práce. Obdivovali jsme tradičně poctivé výkony klasických účastníků i odvahu, s jakou se do soubojů pod sakem vrhli nováčci. Radost pohledět, když se v přátelské switchmosféře rodí nové kamarádské a milenecké svazky. Adrenalinové intermezzo obstarala dovednostní soutěž s míčem, asi tak osmapadesátkrát větším než volejbalovým. Dokonce i barevnějším. Nejlepší techniku odbití prsty s megaballem nakonec předvedly Kopretiny z Olomouce a mohly se těšit z bouřlivého potlesku a hodnotných cen. Zejména Kelen (chladivý sprej na bázi 100% chlorethylu) jim udělal nafalšovanou radost.

Pak už vše neudržitelně směřovalo k sobotnímu sportovnímu vyvrcholení.

Z finálového hranicko-šenovského duelu vyšli po krutém boji vítězně zahraniční A je to! Domácí Čistý lajn tak byl odrátován stříbrným vypínačem. S bronzovou medailí se pomazlili Bíčři z Hranic, na něž olomoučtí Tvarůžkáři holt nestačili.

Týmy, které až do bojů o cenné vypínače nedošly, brzy zahnaly zklamání u stánku Stodeska Shakes, kde švarný bar(m)an míchal všemožné tekuté dobroty. Pamslky mnoha druhů hýřil i Switch Bar, jenž byl hostitelem řady soubojů. Nejtužší bitvy se vedly proti jistému argentinskému revolucionáři, a Che Guevarovi tak nezbylo, než před neustávajícími útoky kapitulovat. Večerní party na pláži rozsvítila special guest star CMÚ ze Zlína. Trojice poslů dobré nálady a rozmaru to na písku se svými gramci pěkně rozabalila.

Nedělní klání pod vysokou sítí a ještě vyššími mraky hostilo pouze sedm mužských párů. A to některé z nich vznikly sobotně-nedělní družbou ve Switch Baru. Nepochopitelně prořídlá startovní listina ale kvalitu soubojů nepoznamenala. Spravedlivě si to rozdal každý tým s každým a fyzicky náročný program nejlépe přežilo duo A je to!, které tak zkompletovalo cenný dabl. Stříbro si vysnil domácí Čistý sen, nu a bronz jsme si pověsili na unavený krk My dva.

Víme ale, že po pár týdnech únava přejde a za několik měsíců se už zase budeme těšit na přípravu dalšího Switch Cupu. Těšte se též.

Písku zdar

Výsledková listina

MIXY

1. A je to! – David Valový, Karel Malík, Kateřina Vodová (Šenov)

2. Čistý lajn – Pavel Strýček, Markéta Šindelová, Vítězslav Němčák (Hranice)

3. Bíčři – Petr Gofroj, Marek Beneš, Hanka Zelová (Hranice)

4. Tvarůžkáři – Tomáš Ryzner, Jana Hlošková, Martin Doložílek (Olomouc)

5. SMN – Zuzka Burešová, Pafťa Losert, Marťa Poláková (Hranice)

6. Che Guevara – Jirka Novák, Eva Horká, Petr Macháň (Určice, Olomouc, Hranice)

7. Fifinky – Vojtěch Miloš, Anna Švarcová, Karek Kraus (Hranice)

8. La bomba – Vladimir Vašek, Hanka Červinková, Jirka Valchař (Hranice)

Finále útěchy

9. Kobra nebo zelňačka – Vlaďa Zinráková, Pavel Burian, Ondra Urbánek (Opatovice, Hranice)

10. 2 ocasá liška – Pajita Zinráková, Davča Baštanů, Cibul Císařů (Opatovice, Hranice)

11. 4 fun – Daniel Baštan, Tomáš Herda, Iveta Valentová (Hranice, Černotín)

12. Tři se sešli – Bára Mičkalová, Ondřej Plšek, Jakub Hajlman (Valašské Meziříčí)

13. Kopretiny – Roman Potyš, Lucia Slučiková, Tomáš Popovič (Olomouc)

14. Tři se rozešli – Lenka Staňková, Martin Zdražil, Martin Hostaša (Valašské Meziříčí)

MUŽI

1. A je to! – David Valový, Karel Malík (Šenov)

2. Čistý sen – Pavel Strýček, Vítězslav Němčák (Hranice)

3. My dva – David Kristek, Petr Macháň (Hranice)

4. Myšpulíni – Vojtěch Miloš, Karel Kraus (Hranice)

5. Pow Pow 2 – Radim Zbránek, David Baštan (Hranice)

6. La bomba – Vladimir Vašek, Vítězslav Lu-Chan (Hranice, Kojetín)

7. Bezáchodu – Jan Černý, Jan Šimon (Hranice, Olomouc)

Řád prince Wiliama

Vilém Wiliam Raška

Pro fotografie z turnaje pokračujte do galerie.