Switch Cup 2011

„Slipy se maj měnit o Vánocích,“ pěje v populárním ploužáku jistý Janek. „Sliby se maj plnit na Switch Cupu,“ říkáme my. Když už se matador Pája Strýček nemohl šestého ročníku svého oblíbeného turnaje zúčastnit, vzkazoval, že nám aspoň z Austrálie foukne nějaký teplý bezdeštný proud. A jak slíbil, tak splnil.

Teploty po celý víkend atakovaly horní mez objemové roztažnosti rtuti, stejně jako dvakrát šestnáct veselých týmů atakovalo horní mez trpělivosti jednoho pána s důležitými klíči. Prostě takové vedro a takový nával jsme na Switch Cupu ještě neměli. Obojí jsme ale s radostí přijali a vše nám fantasticky pomohly odbavit nejlepší barmanky Venny a Olinka.

Sobotní program tradičně obstaral turnaj smíšených trojic, na který si poprvé troufli i několikanásobní šampióni dvojic, Našrot. Po odehrání základních skupin zpestřila odpoledne dovednostní soutěž, letos představovaná čistě letními disciplínami. Závod na rodinných lyžích ovládlo roztomilé Kuřátko Magdaléna Kráčmarová se spoluhráči Tomášem Popovičem a Petrem Strouhalem.

Pak už se rozhořely boje ve vyřazovací části turnaje. Bronzový vypínač si nakonec na krk překvapivě pověsil nováček a domácí tým Una Bola Pesada (Tomáš Navrátil, Radek Baar, Eva Němcová), který si poradil s hranicko-ostravsko-kroměřížskou trojicí La Bomba (Vladimír Vašek, Vítězslav Lučan, Lucie Vykydalová). Ještě zajímavější podívanou nabídl duel o zlato. Proti sobě stáli trojnásobní vítězové Switch Cupu smíšených trojic hraničtí 3bit (Petr Gofroj, Marek Beneš, Hana Zelová), a nováčci v tomto klání, ovšem dvojnásobní mistři turnaje dvojic Našrot (Bohumil Šponar, Vilém Raška, Šárka Volčková) z Přerova. Ti také splnili roli mírného favorita a radovali se z premiérového úspěchu mezi trojicemi.

„I když jsme se mixů zúčastnili poprvé, myslím, že kvalita turnaje se neustále zvyšuje. Trochu se tak bojím, abychom příští rok ještě měli šanci hrát o nejvyšší pozice,“ hodnotil pak pro média kapitán vítězného týmu Bob Šponar.

Po občerstvení pod vysokou sítí se všichni jali řádně oslavit ten povedený den a připravit řádnou formu na neděli. V této fázi turnaje však prokázal překvapivě nedostatečnou fyzičku druhý plejér z vítězného přerovského tria. A to i přesto, že předpovídal něco o otřásání se Switch Baru v základech a ráno navíc za svou minulou účast slavnostně převzal Řád prince Wiliama – vyznamenání osobnosti, která se výrazně zasadila o atmosféru Switch Cupu. Ale možná jen chtěl nechat vyniknou jiné…Ostatní si každopádně užívali služeb zlínských hudbopouštěčů Call Me Úlet, mobilního Baru 110 (Stodeska Shakes) a samozřejmě nekonečných zásob Switch Baru.

K nedělnímu turnaji ráno sbíraly síly mužské dvojice. Nečekané vypadnutí Gumídků naštěstí velmi kvalitně zalepili náhradníci Fotříci, a tak byla startovní listina i druhého hracího dne maximálně zaplněna. Oddych do nabitého programu opět přinesla dovednostní soutěž, tentokrát beachvolejbal ve sněžnicích. Přítomní hráči se zachovali jako praví gentlemani a barmankám Switch Baru nekladli při cestě za vítězstvím větší odpor. Stejně by neměli šanci.

O to srdnatěji se bojovalo o nedělní medaile. Přerovský tým Jiné patro (Rostislav Remeš, Michal Pospíšil) se nakonec musel sklonit před původně náhradní dvojicí Fotříci (Ondřej Liebl, Ondřej Fojtík) z Valašského Meziříčí. V utkání o nejvyšší příčku se po sobotě opět objevil celek Našrot. Cestu k zisku doublu mu ovšem zkřížilo hlučínské duo Bulánci (Jakub Jaborský, Tačud), které v napínavém tie-breaku zvítězilo, a po roční odmlce se opět radovalo z nejcennějšího vypínače a cedulky na trofeji Beach Switch.

„I když jsme Bulánkům byli více než důstojným soupeřem, síly po sobotním turnaji a večerním soustředění na party chyběly,“ hledal příčiny porážky kapitán Bob Šponar. My si naopak myslíme, že Vilda byl až moc vyspaný, na což jeho organismus nebývá před turnaji zvyklý. Řád, inspirovaný jeho statečností, přisoudila zasedající lóže jednomu z nejmenovaných pořadatelů. Více o udělování řádů, medailí, rad, smečí i panáků prozradí fotogalerie.

My si teď udělujeme na pár měsíců klid, než si začneme udělovat rozkazy k přípravě Switch Cupu 2012.

Písku zdar

Výsledková listina

MIXY

1. Našrot – Bob Šponar, Šárka Volčková, Vilém Raška (všichni Přerov)

2. 3bit – Marek Beneš, Petr Gofroj, Hanka Zelová (všichni Hranice)

3. Una Bola Pesada - Eva Němcová (Opatovice), Tomáš Navrátil (Hranice), Radek Baar (Hranice)

4. La Bomba – Beast Vlador (Hranice), Beast Lu-chan, Noname Beauty

5.-6. Gumídci - Václav Washa Fojtík, Petr Neeha Mrhálek, holka se ještě uvidí (všichni Kroměříž)

5.-6. Šima a jeho černý Krejčí - Jan Šimek (Kroměříž), Věra Černochová (Bystřice p/H.), Daniel Krejčí (Kroměříž)

7. Kuřátka - Magdaléna Kráčmarová (Olomouc), Tomáš Popovič (ValMez), Petr Strouhal (Křepice)

8. Magistři – Martin Doložílek, Tomáš Ryzner, Jana Hložková (všichni Olomouc)

Finále útěchy

9. SMN - Aleš Frydrych (Bystřička), Pavel Losert (Hranice), Martina Bařinová (Frýdek-Místek)

10. První pokus - Petr Burian, Hanka Červínková, Jan Vítek (všichni Hranice)

11. JaMaLi - Jaroslav Horný (Lhotka n. B.), Markéta Hovorková, Libor Vrubel (Hustopeče n. B.)

12.-16. 2OCASÁ LIŠKA - Pavlína Zinráková (Opatovice), David Baštan (HR), Martina Poláková (Rychnov n. Kn.)

12.-16. Dopijem a pudem - Petr Podařil (Drahotuše), Vendula Unarová (Hranice), Martin Zabloudil (Hranice)

12.-16. Enti - Víťa Němčák (Praha), Markéta Šindelová (Olomouc), Mirek Krša (Olomouc)

12.-16. FOR FUN - Daniel Baštan, Karel Magrla, Anna Vondráková (všichni Hranice)

12.-16. Tu zemská smršť - Ondra Urbánek (Velká), Lucie Číhalová (Hranice), Jiří Menšík (Hranice)

MUŽI

1. Bulánci - Jakub Jaborský, Tačud (oba Hlučín)

2. Našrot - Bob Šponar, Vilém Raška (oba Přerov)

3. Fotříci - Ondřej Liebl, Ondřej Fojtík (oba Valašské Meziříčí)

4. Jiné patro - Rostislav Remeš, Michal Pospíšil (oba Přerov)

5. 2bit - Marek Beneš, Petr Gofroj (oba Hranice)

6. Una Bola Pesada - Tomáš Navrátil, Radek Baar (oba Hranice)

7. Šimův Krejčí - Jan Šimek, Daniel Krejčí (oba Kroměříž)

8. Je to - Hana Zelová (Hranice), Karel Malík (Šenov)

Finále útěchy

9. Dva muži - Víťa Němčák (Praha), Ondra Urbánek (Velká)

10. SMN - Aleš Frydrych (Bystřička), Pavel Losert (Hranice)

11. La Bomba - Vladimír Vašek (Hranice), Víťa Lučan (Kroměříž)

12. B52 - Petr Burian, David Baštan (oba Hranice)

13. Tu zemská smršť - Jiří Menšík, Pavel Mráz (oba Hranice)

14. My dva - David Kristek, Petr Macháň (oba Hranice)

15. Píseček - Mirek Krša, Tomáš (oba Olomouc)

16. Na dně - Petr Pytrísek Podařil (Drahotuše), Martin Zabloudil (Hranice)

Řád prince Wiliama

Petr Machoš Macháň

Pro fotografie z turnaje pokračujte do galerie.