Switch Cup 2018

„Pozdě, ale přece,“ říká se. A aby se to jen tak neříkalo, rčení jsme si vyzkoušeli na třináctém - lehce strašidelném - ročníku Switch Cupu.

Nešťastná třináctka a mnoho dalších nevysvětlitelných paranormálních jevů - třeba jako změna v organizačním týmu - nás nutilo s termínem šachovat skoro jako velmistři Kasparov a Karpov dohromady. Nakonec jsme smůlu z pat odlepili a nasadili temným silám šach mat.

Těžko takhle z hlavy vzpomínat detaily, ale že jich bylo. Snídaně, mňam, písek, balon, sluníčko, stejky, bazén, kytary, Tačud, pivo, Radek a jeho hadice, čegevara, Marčela...

I na kurtech to bylo zajímavé. Těžko vypíchnout jen tak něco... Beneš a jeho manželka, Pat a Mat, Kubanec s Tačudem...Bylo na co se dívat!

Po sportovních výkonech bylo opět nutno doplnit energii, a to i rautem. Večerní program nabídl alternativně-andrgraundové vystoupení Písečného Billa a jeho hostí, ze kterého se bohužel nedochoval žádný audiovizuální záznam. Noční koupačka v bazénu si naštěstí nevyžádala příjezd záchranných sborů, takže vše úspěšně spělo v pár hodin nekvalitního spánku a nedělní t(r)est fyzických i mentálních fondů.

Zde se znovu ukázalo, že plný zážitek ze Switch Cupu si odváží především ten, kdo se zúčastní celého víkendu. Ovšem rádi jsme v neděli viděli i čisté, oholené a nepomačkané nové tváře. A ty také promluvily do umístění v patrech nejvyšších. Radost pohledět!

A to i na dojatý výraz Mirka Kubáně v pokleku, který byl po právu vyznamenám Řádem Prince Williama, jakožto neochvějná stálice a ozdoba nejn Switch Baru.

Inu hned bych se tam vrátil zpátky v čase. A nebo se podobných radostí dočkáme i v dalším ročníku? Čtrnáctko? Co ty na to?

Stupně vítězů

Mixy - sobota 11.8.

1. 3BIT - Manželé Benešovi, Gofroj (Hranice)

2. A je to - David Valový, Karel Malík, Katka (Šenov)

3. Bulánci - Kubanec, Tačud, Marčela (Hlučín)


Muži - neděle 12.8.

1. Synové výčepu - Jan Brhel, Michal Urban (Opava, Ostrava)

2. Bulánci - Kubanec, Tačud (Hlučín)

3. Brothers - Tomáš Kramoliš, Robin (Štramberk)

Řád prince Wiliama

Mirek Kubáň